Berlin’deki maçta ev sahibi Türkiye!

Almanya galibiyetinin ardından büyük bir gurur yaşayan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, çok sevinçli ve heyecanlı olduklarını anlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın arayarak herkesi kutladığını dile getiren Büyükekşi, “Bu galibiyet, takıma güveni getirdi. 3 gün sonra Galler’de bir maçımız var. Bu maçta tarihinde ilk olarak liderlik için gideceğiz. Bir puan aldığımızda lider olarak tamamlayacağız. İnşallah o maçta da galip gelerek tamamlarız. Bu tür önemli maçlar, 2024 Almanya’da olacak, ev sahibi takımı hazırlık maçı da olsa kazanmış olduk. O yüzden öz güven açısından son derece önemli” yorumunu yaptı.

Göreve geldiklerinden beri, Almanya’da turnuvaya katılmak bir şey ifade etmeyeceğini, gruptan çıkmak ve daha ileri hedeflere gitmek lazım olduğunu dile getiren TFF Başkanı şöyle devam etti:

“İnşallah güzel maçlar çıkarırız burada. Taraftarlarımız alınları açık, dik bir şekilde stadyumu terk ediyorlar. 72 bin seyirci vardı. 50 binden fazlası Türk. Hepsi büyük bir sevinç yaşadı. Gazze’de bir insanlık dramı yaşanıyor. Hepimizi derinden yaralıyor. Biz de bu galibiyeti, Sayın Cumhurbaşkanımıza Filistin konusundaki haklı davamızda desteklerken, hediye ediyoruz.”

Mehmet Büyükekşi son olarak, “En büyük Türkiye… Türkiye en güzel şeylere layık” diyerek konuşmasını tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir